Hej, jeg er Khatereh (Khat); en autoriseret tresproget psykolog, som I løbet af knap tre årtier arbejdserfaring i tre lande, tre kontinenter )med tre sprog: Englesk, Dansk, Persisk (Farsi), har teamworked med utallige klienter med forskelige nationale og etniske bagground.
Jeg glæder mig til at være din psykolog, fordi jeg elsker at arbejde med mennesker og forstå deres sind. Min primære mål er at skabe et rum for nærvær og fordybelse, hvor vi sammen kan udforske, hvad der fremmer trivsel for dig.
Cand. psych.
Ja
Nej
Farsi, Engelsk
Kvinde
64
Deltid
Angst, Arbejde, Depressioner, Helbredsmæssige problemer, Interkulturelle opgaver, Kognitiv adfærdsterapi, Sorg og tab, Stress, Stresshåndtering, Trafik- og ulykkesofre, Traumer, Trivsel, Pårørende til person ramt af invaliderende sygdom, PTSD, Psykisk arbejdsmiljø
Psychology Relief Center (PRC) - Autoriseret Psykolog Khatereh Razavi
Nej
Unge, Voksne
Ikke angivet
Ikke angivet
Ikke adgang for kørestolsbrugere
Nej
Ja
Khatereh (Khat) Razavi
Roskildevej 53, 3. 306
2000 Frederiksberg
Mobil 49401474
Mandag: 10 - 18
Tirsdag: 10 - 18